Mon. Mar 8th, 2021

News World

World News: international news, features and analysis from Africa, the Asia-Pacific, Europe, Latin America, the Middle East, South Asia

Fed Başkanı, fiyat 50.000 $ ‘ın altına düştüğü için Bitcoin’de sürpriz bir yükseliş yaşadığını açıkladı

Bitcoin’in hızlı yükselişi 1 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir toplam değer son birkaç ayda çok şaşırttı.

Bitcoin fiyatı, o zamandan beri yaklaşık% 350 arttı boğa koşusu Ekim’de başladıPazartesi günü yaklaşık 50.000 $ ‘a düşmeden önce hafta sonu boyunca Bitcoin başına neredeyse 60.000 $’ lık en yüksek seviyelere ulaştı.

Bitcoin fiyatı çılgınca dalgalandıkça, Boston Federal Rezerv Bankası Başkanı, bitcoin’in devam eden başarısına şaşırdığını açıkladı.

DAHA FAZLA FORBESMilyarder Tesla Elon Musk, kripto piyasası 2 trilyona yaklaşırken Bitcoin ve Ethereum fiyat uyarısı yayınladı

Boston Federal Rezerv Bankası başkanı Eric Rosengren, “Şahsen, bitcoin’in gelişmeye devam etmesine şaşırdım” dedi. New York Times Geçen hafta sonunda Bitcoin fiyatlarının sonunda “baskı altına girmesini” beklediğini de sözlerine ekledi.

Rosengren, Çin’de test edilen dijital yuan gibi merkez bankası dijital para birimlerinin geliştirilmesinin, gelecekte Bitcoin ve benzeri kripto para birimlerinin fiyatını potansiyel olarak etkileyebileceğine dikkat çekti.

“Daha sonra, bir dizi merkez bankasının dijital para birimine sahip olacağından şüphelenirdim” dedi. “Yeraltı ekonomisi dışında bir dijital para birimi mevcut olduğunda, insanların neden Bitcoin’i kullandıkları net değildir.”

Rosengren, Bitcoin fiyat uyarısını Bitcoin’in Pazartesi günkü% 10 düşüşünden önce yaptı.

DAHA FAZLA FORBESDoge King Cryptocurrency Hesabı, Değeri 2 Milyar Doların Üzerinde 36 Milyar Dogecoin Tutacağı Açıklandı

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatındaki son dalgalanma, kripto piyasasının birçok gözlemcisi tarafından reddedildi.

“[The] Bitcoin ve kripto para borsası Bitfinex’in teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, e-posta yorumlarında, fiyat hareketi, yakın zamanda ana kripto para birimini ekonomik bir yan gösteri olarak reddedenler de dahil olmak üzere birçok Bitcoin eleştirmenini harekete geçirebilir ” dedi.

“Böyle bir eleştiri, noktayı kaçırıyor ve sahip olmaya başladığı derin etkiyi gözden kaçırıyor. Savaşta test edilmiş piyasa dalgalanmalarına direnen birçok borsa için dalgalanma yeni bir şey değil ve ‘bunu böyle genç bir pazarda beklemek gerekiyor.