Mon. Mar 8th, 2021

News World

World News: international news, features and analysis from Africa, the Asia-Pacific, Europe, Latin America, the Middle East, South Asia

Bir Tüccarın Bitcoin ve Koronavirüsün Yarılanmasına Bakış

TraderCobb Crypto Show’dan Craig Cobb, 16 yaşından beri yatırım yapıyor. Cobb, kripto ticareti dünyasına girmeden önce geleneksel borsalarda, para birimlerinde, emtialarda ve tahvillerde çalıştı.

Genel Bitcoin madenciliği ödülü en son Temmuz 2016’da yarıya indirildi. O zamandan beri kripto piyasaları olgunlaştı.

Bugün, CME grubu, CBOE ve ICE dahil olmak üzere birkaç finans kurumu kripto para birimi ve blok zinciri alanını araştırıyor. Intercontintental Exchange’in kripto kolu Bakkt bile dijital varlık alanında büyüyor.

Ek olarak, daha fazla boşluğumuz var ve türev ürünlerPiyasada eskisinden çok daha fazla insan olduğundan bahsetmeye gerek yok.

Herşey Piyasa kapitalizasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesinden önemli ölçüde düşmüş olabilir, ancak yine de 2016’dakinden aşırı derecede yüksektir. Ancak olgunlaşan yalnızca piyasalar değildir.

Bugün, kripto topluluğu 2016-2017’de olduğu gibi düşünmüyor ki bu bir rahatlama. Ama ile Bitcoin ikiye bölünür Beş gün içinde son zamanlarda birkaç fiyat görüşmesi var.

BTC yarılanma olayı fiyatı nasıl etkileyecek?

Bazıları Bitcoin’in veya hatta tüm kripto para piyasasının yeni bir coşku dalgası yaşayacağına inanıyor. Belki 2017’de yaptığı gibi ayı vurur. Bunun kesin bir olasılık olduğunu düşünmeme rağmen, BTC zaten görünüşüyle ​​hesaba katılmış gibi görünüyor.

Neden? Piyasadan çok fazla nefret görmedik. Yarılanmaya bir aydan daha kısa bir süre kaldı, ancak son fiyat düşüşlerinden zar zor kurtulduk. Bundan bahsetmişken, geçen ay bir günde BTC fiyatının% 45 düştüğünü gördük.

Bu şimdi Bitcoin için kötü olduğu anlamına mı geliyor? Ben öyle düşünmüyorum. Ama bu sadece benim fikrim.

Pazarın olduğu gibi devam edeceğini düşünüyorum. Yarılanmadan sonra muhtemelen kademeli bir artış olacaktır. Hepimiz için daha fazla iş fırsatı anlamına gelebilir. Ancak henüz Lambos’u ayda görmeyi beklemeyin.

Coronavirus Bitcoin’e Yardımcı Olabilir

Öyleyse Bitcoin’in yarıya inmesi, kripto para piyasasını yükselecek kadar artırmazsa, ne yapabilir? Ne yazık ki, Bitcoin fiyatının dramatik bir şekilde artmasının en hızlı yolu, bu koronavirüs salgınının ikinci turunda beklememeniz gereken ikinci turu görmektir.

Peki COVID-19’un bununla ne ilgisi var?

Pekala, dünyadaki borsalara bakarsak, temelde pandeminin ilk dalgasını fiyatlandırdıkları bir konumdalar. Teşvik planları piyasayı tutmaya ve biraz yükseltmeye yardımcı olmuş gibi görünüyor.

Bugün, dünya çapında birçok şirketin çalışanlarını işten çıkarmasına veya kapatmasına rağmen, pazar Böyle devam et. Çoğunlukla, düşük seviyelerinden geri dönen nispeten güçlü bir pazar görüyoruz.

S&P 500 aslında bu düşüklerin% 30’unu kaybetti. Bu, bu pazar için çok önemli bir gelişme. Uyarıcı ilk kez işe yaradı.

İşsizlik oranları yükselebilir, ancak piyasa toparlandı. Aşağı indiğini görecek miyiz? Bu tamamen ikinci bir salgının olup olmayacağına bağlı.

Çin şu anda bunu zaten yaşıyor olabilir. Görünüşe göre orada yayılmaya başlayan ikinci bir salgın var.

Şimdi, Tanrı korusun, gerçekten olduğunu görüyoruz. Gerçekten ummuyorum çünkü her şeyin normale dönmesini istiyorum.

Ancak ikinci bir salgının geldiğini görürsek, hesaba katılmayacağını düşünüyorum çünkü daha fazla iş kaybına neden olacak ve bu nedenle daha fazla teşvik gerekecek. Ve bu noktada, ancak ve ancak, Bitcoin dönem boyunca gücünü koruyabilir veya daha yükseğe çıkabilirse, diğer varlıklardan sıyrılacaktır.

Ancak o zaman kripto piyasasının kısa, orta ve uzun vadede bir şeyleri ateşe verdiğini görme fırsatımız olabilir.

Sonuç

Görünüşe göre işler pek iyimser görünmüyor. Geçen ay oynaklığın kuruduğunu gördük ve çok fazla hareket olmadı. Şimdiye kadar ne yarılanma ne de koronavirüs Bitcoin ve altcoinleri daha yükseğe itmiyor.

Bu makale kullanım amaçlıdır ve yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmet hakkında önemli bir karar vermeden önce kendi araştırmanızı ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmamalıdır.

Bu makalede ifade edilen fikir ve görüşler yazara aittir ve CoinMarketCap’in görüşlerini yansıtmayabilir.