Mon. Mar 8th, 2021

News World

World News: international news, features and analysis from Africa, the Asia-Pacific, Europe, Latin America, the Middle East, South Asia

Kriptoda Bu Hafta: Bir Veri Perspektifi (11-15 Mayıs)

Tarafından desteklenmektedir

Bu yeni formatta IntoTheBlock, kripto alanındaki haftalık önemli gelişmeleri blockchain perspektifinden inceleyecek. Blok zincirinin şeffaf doğasından yararlanan IntoTheBlock, büyük kripto para birimlerinin haberlerine veriye dayalı analizler sağlayan değerli içgörüler elde edebilir.

Başlıklar Bitcoin’e kayarken üçüncü yarılanma, bu hafta, hash oranı, fiyat ve ağ büyümesi dahil olmak üzere en alakalı blok zinciri ölçümlerinden bazıları üzerindeki etkisini analiz edeceğiz.

Bitcoin’in hash oranı son yarılanmadan bu yana% 8,100 arttı: tarih kendini tekrar edecek mi?

Kapsadığı gibi CryptoSlateBTC, yarılanmadan hemen önceki hafta sonu aniden 2.000 $ düştü ve 20 milyar $ ‘dan fazlasını kaybetti. Piyasa kapitalizasyonu. Ancak Bitcoin’in kısa süreli serbest düşüşüne rağmen CryptoSlate, Bitcoin’in uzun vadeli sağlığı için sağlam bir temel olduğunu söylüyor.

CryptoSlate’e Göre Bitcoin’in Gelecekteki Gücünün Kanıtı Yükselen Yükselişini İzleyerek Görülebilir karma oranBTC’nin 2016’daki önceki yarılanmasından bu yana% 8.100’lük bir artışa işaret ederek, yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu.

Karma oranındaki bu artış, daha fazla madencilik gücü Bitcoin blok zincirini daha güvenli hale getirdiğinden ve madencilerin blok ödülü yarıya düşmesine rağmen kripto para birimini madenciliğe devam etmek istediğini gösterdiğinden, olumlu bir sinyal olarak yorumlanabilir.

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, geçen ay Bitcoin’in hash oranı, yarılanmanın hemen ardından% 7 civarında düşmesine rağmen, yılın başından bu yana istikrarlı bir şekilde artmaya devam etti.

Yarılanmadan önce Bitcoin flaş çöküşü 15 dakika içinde BTC fiyatının% 12 düştüğünü gördü

Kapsadığı gibi Küre Kriptove yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin’in fiyatı 12:05 AM UTC ve 10 Mayıs Pazar 00:20 arasında% 12,2 (yaklaşık 9,483 $ ‘dan 8,327 $’ a düştü).

Bu düşüş, 9’dan 10 Mayıs’a kadar Bitcoin fiyatının% 9,14 düştüğünü gösteren IntoTheBlock ortalama fiyat göstergemiz kullanılarak da yansıtılabilir. Bitcoin’in fiyatı o zamandan beri 8.900 dolarlık krallığa geri döndü.

Zincir içi ölçümler Bitcoin’in yarıya inmeden önce çok düştüğünü gösteriyor

10 Mayıs’ta IntoTheBlock verileri, CryptoGlobe zincirde ve piyasada, yükseliş ve hatta nötr sinyaller gelmeden, Bitcoin’in “çoğunlukla düşüş eğilimi gösteren” bir okumaya işaret eden altı tescilli sinyalin bir noktada birleştiğini gösterdi.

Cumartesi günü IntoTheBlock’ta çok tartışılan fiyat düşüşünden sonra, Bitcoin için bir düşüş trendi belirleyebildik.

Neden?

  • Şu anda negatif bir alış-satış hacmi dengesizliği var, bu da mevcut fiyatlarla Bitcoin alıcılarından daha fazla marj satıcısı olduğunu gösteriyor;
  • Yeni kullanıcılar tarafından yönlendirilen ana kripto para birimi ağının büyümesi düşmeye başladı;
  • 100.000 $ ‘ın üzerindeki işlemler, büyük sahiplerden daha az hareket göstererek düşmeye başladı;
  • Büyük sahiplerin pozisyonlarında bir azalma var.

Bu makale kullanım amaçlıdır ve yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmalıdır. Tanımlanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili büyük bir karar vermeden önce kendi araştırmanızı ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmamalıdır.

Bu makalede ifade edilen fikir ve görüşler yazara aittir ve CoinMarketCap’in görüşlerini yansıtmayabilir.