Mon. Mar 8th, 2021

News World

World News: international news, features and analysis from Africa, the Asia-Pacific, Europe, Latin America, the Middle East, South Asia

Piyasa kazançları ve teşvikleri izlerken Dow 200 puan kaybetti, Twitter hisseleri% 8 düştü

Üst çizgi

Washington’da süregelen kaos kısa vadeli belirsizlik getirdiği için borsa, Yeni Yıl’ın bazı kazançlarını geri çekiyor, ancak piyasalar hala bir sonraki mali teşvik turuna ve kazanç sezonunun başlangıcına odaklanıyor.

Öne Çıkanlar

Pazar açıldıktan kısa bir süre sonra, Dow Jones endüstriyel ortalaması 181 puan veya% 0,6 düşerken, son derece teknolojik S&P 500 ve Nasdaq sırasıyla% 0,8 ve 1,5 kaybetti. %.

Twitter paylaşımları dalma Platformun Cuma günü Başkan Donald Trump’ın hesabını daha fazla şiddeti kışkırtabileceği korkusuyla kalıcı olarak askıya aldığını söylemesinin ardından% 8, böylesi bir yasağın nihayetinde nasıl bir emsal teşkil edeceğine dair sorular ortaya attı ; Facebook ve Snap% 2 düştü.

Bu arada, Boeing hisseleri, şirketin yolcu jetlerinden birinin ardından% 3,5 düştü ezilmiş Okyanusta, Endonezya, Jakarta’dan kalktıktan kısa bir süre sonra – Boeing’in 2,5 milyar $ ödeyeceğini açıklamasından birkaç gün sonra ayarlamak 737 MAX modelinin geliştirilmesine yönelik bir ceza soruşturması.

Önceki tahminlerin yüksek seviyesinde olan kazançlara rağmen, Lululemon hissesi, büyük ölçüde Wall Street’in daha iyi bir kazanç atışı beklentisi nedeniyle% 4 düştü.

S & P’deki yükselişle birlikte, Kasım ayında Covid-19 antikor tedavisi FDA onayı alan ilaç üreticisi Eli Lilly’nin hisseleri, ikinci faz denemelerinden elde edilen olumlu sonuçların ardından% 14 arttı. gösterilen şirketin boru hattındaki bir antikorun, Alzheimer hastalığının neden olduğu bilişsel gerilemeyi önemli ölçüde yavaşlattığı.

Pazartesi günü küresel piyasalar karıştı: Japon Nikkei 225 günü% 2 yükselişle kapatırken, İngiltere’nin FTSE 100 ve Almanya’nın DAX endeksi% 2 civarında düştü.

Önemli alıntı

Vital Knowledge Media kurucusu Adam Crisafulli Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “2021’i başlatmak için kapıdan çıktıktan sonra, hisse senetleri Pazartesi sabahı şimdiye kadar hafif bir ara veriyor” dedi. “Yatırımcılar, önümüzdeki Perşembe günü yayınlanacak olan Biden’ın ekonomik teşvik paketinin ayrıntılarını merakla bekliyorlar. Covid aşısının 3. aşaması ve dördüncü çeyrek sonuçlarının başlamasıyla ilgili veri turu.”

Teğet

Gelmekte olan kazançlar ve ekonomik veriler, Wall Street’e yaklaşmakta olan toparlanma konusunda daha fazla netlik sağlamalıdır. Kuşatılmış kruvaziyer hattı Carnival Pazartesi, hasta Delta Hava Yolları Perşembe günü bildirdi. Büyük banka karları, Perşembe günü Charles Schwab ve BlackRock ile, Cuma günü JPMorgan Chase, Wells Fargo ve Citigroup ile hafta sonunda yükseldi. Bu haftanın ekonomik verileri, Çarşamba günkü Tüketici Fiyat Endeksi açıklaması ve Cuma günkü perakende satışlarla vurgulandı.

Ekran

Bu hafta Washington, DC’de çok şey oluyor ve House Democrats, Başkan Trump’ın görevden alma işlemlerinin ikinci turunda Pazartesi gününe kadar ilerlemeye hazırlanıyor. Piyasalar için daha da önemlisi, Başkan seçilen Joe Biden ortaya çıkarmaya hazır Yeni teşvik paketinin detayları Perşembe günü yüksek. 2.000 $ ‘lık teşvik kontrolleri ile eyalet ve yerel yardımı içeren düzenlemeler yapmasına rağmen, Biden yeni yardım tasarısının ne kadara mal olabileceğini henüz söylemedi. Morgan Stanley geçen hafta dedi bu yıl 1 trilyon dolara kadar ek teşvik bekliyordu.

Şaşırtıcı gerçek

Yükselen enflasyon korkularının ortasında pandemi sırasında fırlayan Bitcoin fiyatı, son 24 saat içinde% 20 düştü.

daha fazla okuma

Karnaval, Delta ve kapanış nedeniyle harap olan diğer 3 büyük isim gelecek hafta gelir bildirdi – Beklenecek şeyler var (Forbes)

10,7 milyon Amerikalı hala işsiz – oran% 6,7’de sabit kalıyor, ancak ekonomi 140,000 işini kaybetti (Forbes)

Hisse senetleri, piyasa Biden’in teşvik paketine dönerken hayal kırıklığına uğratan iş verilerine rağmen – yine – kazançları artırıyor (Forbes)

Demokratları kontrol etmek, tam bir ekonomik toparlanma ve bir trilyon dolar daha teşvik sağlayabilir, ancak işte püf noktası (Forbes)