Mon. Mar 8th, 2021

News World

World News: international news, features and analysis from Africa, the Asia-Pacific, Europe, Latin America, the Middle East, South Asia

Kriptoda Bu Hafta: Bir Veri Perspektifi (18-22 Mayıs)

Tarafından desteklenmektedir

Bu yeni formatta IntoTheBlock, kripto alanındaki haftalık önemli gelişmeleri blockchain perspektifinden inceleyecek. Blok zincirinin şeffaf doğasından yararlanan IntoTheBlock, önemli kripto para birimleri haberlerinde veriye dayalı analizler sağlayarak değerli bilgileri çıkarabilir.

Bu hafta, iyi bilinen bir kripto varlığındaki yüksek token konsantrasyonu nedeniyle bir uyarı ve Bitcoin için bir yükseliş senaryosu olan Bitcoin vadeli işlemlerinin büyümesini analiz edeceğiz.

BitMEX, Binance Top Exchange, BTC Vadeli İşlemlerinin Yeni Sıralamasına Açık Faiz

Kapsadığı gibi CointelegraphBybit’ten gelen yeni verilere dayanarak, BitMEX şu anda açık faizli Bitcoin vadeli işlem piyasasının öncüsü olurken, Binance ikinci sırada yer alıyor.

Açık sözleşmelerin (açık pozisyonlar) dolar tutarı olan açık faiz, bu durumda Bitcoin kalıcı swaplarını ifade eder.

IntoTheBlock açık faiz sıralamasını kullanarak Cointelegraph’ın kapsadığı bulguları destekledik.

Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, BitMEX toplamda 598,51 milyon dolar veya toplam açık pozisyonların% 33,12’si ile sıralamada başı çekiyor.

Binance daha küçük ama yine de önemli bir miktar olan 324,04 milyon dolar ile takip ediyor ve Bybit 283,5 milyon dolar ile üçüncü sırada geliyor.

Cardano (ADA) kurumsal yükseliş trendinde sıkışıp kaldı, ancak duyarlılık verileri yatırımcıların dikkatini çekmediğini gösteriyor

Kapsadığı gibi CryptoSlateBirkaç balinanın elindeki yüksek Cardano token konsantrasyonu, Cardano’nun gelecekteki büyümesini yönlendirmede rol oynayabilecek bir faktördür.

IntoTheBlock’un veri görselleştirmesini kullanan CryptoSlate, sekiz adresin ADA’nın toplam dolaşım arzının% 31’inden fazlasını tuttuğunu ortaya koyuyor. Sekiz portföyün tümü ‘düşük etkinlikte alıcılar’ olarak sınıflandırılabilir, yani 300’den az işlemde bulundukları anlamına gelir.

Opsiyon Verileri: Büyük Bitcoin Tüccarları Halving’e Rağmen ‘Geri Dönüş’ Bahsinde

Bu hafta, CryptoSlate tescilli ve piyasa sinyallerinin yakınsaması nedeniyle belirlenen bir eğilim olan Bitcoin için nispeten düşüş senaryosunu kapsadı.

Uygulanabilir IntoTheBlock sinyallerini kullanarak, CryptoSlate’in iddiasını doğrulayan üç anahtar bileşeni belirledik. IntoTheBlock verileri, 100.000 $ ‘ın üzerindeki işlem sayısının ve ağ büyüme oranının yavaşladığını ve borsaların kârsız hale geldiğini gösteriyor.

Bu makale kullanım amaçlıdır ve yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmalıdır. Tanımlanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili büyük bir karar vermeden önce kendi araştırmanızı ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmamalıdır.

Bu makalede ifade edilen fikir ve görüşler yazara aittir ve CoinMarketCap’in görüşlerini yansıtmayabilir.