Tue. Jan 19th, 2021

News World

World News: international news, features and analysis from Africa, the Asia-Pacific, Europe, Latin America, the Middle East, South Asia

Kriptoda Bu Hafta: Bir Veri Perspektifi (29 Haziran-3 Temmuz)

Tarafından desteklenmektedir

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki gelişmeler son birkaç hafta içinde kripto alanında manşetlere çıktıkça, insanlar bunun altta yatan blok zincirler üzerindeki etkisini tartışmaya başladı. Ethereum üzerine inşa edilen başlıca DeFi protokollerinin çoğunluğuyla, IntoTheBlock ağ ölçümlerini izlediği için ağ etkinliği yıl boyunca istikrarlı bir şekilde arttı. Bu, Ethereum’un yakın zamanda Ocak 2018’den beri ulaşılamayan önemli bir işlem seviyesini geçmesine neden oldu.

En son Ethereum haberlerini derinlemesine araştırmanın yanı sıra, son zamanlarda ‘ayağa kalkan’ önemli tokenlerden biri olan Chainlink (LINK) için gelişmeleri de ele alacağız. Blockchain’in şeffaflığından yararlanın, IntoTheBlock kripto alanını hareket ettiren önemli haberlerin daha iyi anlaşılmasını sağlayan önemli içgörüler elde edebilir.

Ethereum’un günlük işlemleri 1 milyonu aşıyor

Fiyatlandırma açısından, Ethereum çok olumlu bir yıl geçirdi ve ETH’nin değeri yılın başından bu yana% 88 arttı. Belki daha da etkileyici olan, zincirdeki bazı temel göstergelerin büyümesidir. Daha önce de belirtildiği gibi, son DeFi rallisi, Ethereum blok zincirini kullanma talebini artırdı. Talebin bu artışına yanıt olarak, Ethereum madencileri, gaz limitini% 25 artırıyor. Blok.

Kaynak: The Block, Etherscan, 20 Haziran 2020

Sabit bir blok boyutuna sahip olan Bitcoin’in aksine, Ethereum’un blok boyutu, madenciler tarafından toplu olarak belirlenen blok gaz limitlerine göre değişir. Teorik olarak, gaz limitini arttırmak, Ethereum blok zincirinin saniyede daha fazla işlem yapmasına izin verir. Aslında Bitfly’ye göre, Ethereum’un maksimum işlem oranının, gaz limiti artırılmadan önce ortalama 35’ten saniyede 44 işleme çıkması bekleniyor.

Rağmen artan endişeler Olası hizmet reddi saldırılarında, gaz limitinin artırılması, ister basit bir ETH işlemi ister bir ETH işlemi yoluyla olsun, son kullanıcıların Ethereum blok zincirinde işlem yapmak için ödemeleri gereken gaz maliyetlerini düşürmede başarılı olmuştur. Merkezi olmayan bir uygulama ağıyla etkileşim kurmak için karmaşık akıllı sözleşme. İşlem hacmindeki bu artışın etkisi kısa süre sonra görüldü ve Ethereum işlemlerinin sayısının Ocak 2018’den beri görülmeyen bir seviyeye ulaşmasına yol açtı.

23 Haziran 2020’de saat 23: 00’de IntoTheBlock ağ göstergeleri

Ethereum’un günlük alım satımları en son bir milyonu aştığında, ETH’nin fiyatı 1.033 $, yani şu anki değerinin dört katından fazla. ICO balonunun ardından 2018’in başlarında kesinlikle büyük bir spekülasyon dalgası olsa da, işlemlerdeki mevcut artış, yukarıda kullanılan akıllı sözleşmelerden ağın kullanımından kaynaklanıyor gibi görünüyor. Ethereum blok zinciri.

Ethereum kullanımında görülen büyüme ile şimdi arasındaki bir diğer önemli fark, Ethereum kullanan ana protokollerin zaten nakit akışı oluşturan çalışan bir ürüne sahip olmasıdır. DeFi Pulse’a göre DeFi akıllı sözleşmelerinde 1,5 milyar doları aşan toplam değerle birlikte, bu protokollerin biriktirdiği değerin ETH talebini artıracağı ve onu daha kıt hale getireceği konusunda artan bir iyimserlik var.

Ethereum’un benimsenmesindeki büyüyen bir eğilim, sözde “verim çiftçiliği” dir – merkezi olmayan bir uygulamanın kullanıcısına, dapp’a sağlanan nakite ek olarak jetonlar ve bir getiri ile ödüllendirilmesine izin veren bir süreç. . Kullanıcıların bir çiftlik üretebilecekleri en kötü şöhretli DApp örneği, verim çiftçiliği yoluyla kazanılabilen COMP jetonunun piyasaya sürülmesinden sonra patlayıcı bir büyüme görülen Bileşiktir.

DeFi uygulamalarının son zamanlarda ortaya çıkardığı yutturmacaya rağmen, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin uzayda uyarılar verdi:

Bu gönderi, Vitalik’in Aralık 2017’de tweet attığı uzaydaki bazı insanlara, kripto’nun 500 milyar dolarlık piyasa değerinin ‘kazanılmış’ olup olmadığı sorusunu gündeme getirebilir. Son DeFi yutturmaca ile ICO balonu arasında benzerlikler olsa da, büyük farklılıklar ve zincir üzerindeki modeller bu sefer gerçek değerin yaratıldığını gösteriyor.

Chainlink ‘Marines’ büyük entegrasyonların duyurulduğu gibi geri döndü

COMP’un yanı sıra, kripto alanındaki insanlar için mutlaka izlenmesi gereken bir başka ERC-20 jetonu, Chainlink’in yerel jetonu LINK oldu. Yılın başından bu yana% 150’nin üzerinde büyüyen ve tanınmış birkaç projeye entegre olan Chainlink, Chainlink “Marines” olarak bilinen büyük bir takipçi topluluğu geliştirdi.

Son zamanlarda, bildirildiği gibi, Chainlink’in oracle hizmetinin entegrasyonunu duyuran, Çin Blockchain Hizmet Ağı (BSN) oldu. Cointelegraph. Son zamanlarda Çin’in önde gelen teknoloji şirketlerinden bazıları tarafından kurulan BSN, ucuz ve dünya çapında erişilebilir olan merkezi olmayan hizmetler sunan blok zinciri altyapısı sağlamayı hedefliyor.

Şirketler, Chainlink’in oracle’larını kullanarak, zincire güvenilir harici veriler getiren merkezi olmayan bir çözümle entegre oluyor. Çoğu veri şu anda bir blok zincirinde barındırılmadığından, Chainlink gibi merkezi olmayan oracle çözümleri, İnternet 2.0 ve İnternet 3.0 arasında potansiyel bir köprü olarak lanse edildi. Chainlink, entegrasyonlarının yanı sıra, oracle akıllı sözleşmelerinin kullanımını kolaylaştırmak için bir yardımcı jeton olarak kullanılan yerel LINK jetonuna olan talebi teorik olarak artırıyor.

Örneğin, bir Chainlink talebi yaratarak, bir kullanıcı bir Oracle sözleşmesine bir zincir işlemi göndererek LINK’i kullanıcının talebini temsil eden verilerle transfer eder. Oracle sözleşmesi, başvuranların LINK bakiyelerini izler ve LINK’i aldıktan sonra bir olay yayınlar, bu daha sonra zincir dışı Chainlink ağına bir isteğin başlatıldığını bildirir. Bu talep alındığında, Chainlink talebin işini gerçekleştirir ve istenen zincir dışı verileri Oracle sözleşmesine döndürür. Son olarak, Oracle sözleşmesi, düğüm operatörüne ödeme yapmak için LINK bakiyesini günceller ve sonucu tüketici sözleşmesine döndürür. Bu işlem aşağıdaki resimde gösterilmektedir:

IntoTheBlock CEO’su Jesus Rodriguez’in izniyle Orta gönderi

Chainlink entegrasyonları LINK kullanımını gerektirdiğinden, Chainlink Marines ortaklık haberlerinden sonra fiyat artışını tahmin etme eğilimindedir. IntoTheBlock’un sosyal metrikleri kullanılarak, özellikle de BSN’nin Çin’deki son entegrasyonunun ardından, Twitter üzerinden artan miktarda vızıltı ve olumlu duygu izlendi. Bu hissiyatla birlikte LINK, Mart başından bu yana ilk kez 4,80 $ ‘a ulaşmayı başardı.

Duyarlılık, öncü bir göstergenin aksine, gecikmeli bir gösterge olma eğilimindeyken, son artış, Chainlink topluluğunun artan önemini vurguluyor. Aslında, BSN’nin kurucu ortağı Yifan He, Chainlink ile bütünleşmeye karar vermelerinin ana nedenlerinden birinin, en iyi topluluğa sahip olduklarını görmeleri olduğunu söyledi. Genel olarak, Chainlink’in canlı topluluğu, diğer merkezi olmayan oracle çözümlerinin önünde olduğunu zaten kanıtladı.

Bu makale kullanım amaçlıdır ve yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmalıdır. Tanımlanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili büyük bir karar vermeden önce kendi araştırmanızı ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmamalıdır.

Bu makalede ifade edilen fikir ve görüşler yazara aittir ve CoinMarketCap’in görüşlerini yansıtmayabilir.