Tue. Jan 19th, 2021

News World

World News: international news, features and analysis from Africa, the Asia-Pacific, Europe, Latin America, the Middle East, South Asia

Crypto Market 24 saat içinde 200 milyar dolarlık piyasa değerini siliyor; Regülatör, yatırımcıların ‘tüm paralarını kaybedebilecekleri’ konusunda uyarıyor

Üst çizgi

Geçen ay% 100’den fazla artış gösterdikten sonra, kripto para piyasası Pazartesi günü düzenleyiciler ve diğer uzmanların gelişen bitcoin rallisi üzerine alarm vermesiyle büyük bir darbe aldı, ancak her şey Herkes düşüşün haklı olduğuna ikna olmadı.

Öne Çıkanlar

Kripto veri firmasına göre, saat 10:30 EST itibariyle, kripto para piyasasının değeri Pazar sabahı 1,1 trilyon dolardan 900 milyar dolara düştü. CoinMarketCap.

Dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi olan bitcoin, düşüşün çoğunun gerisindeydi, son 24 saatte% 17 düştü ve tahmini 125 milyar dolarlık piyasa değeri silindi.

Ether, XRP ve Litecoin sırasıyla% 21,% 16 ve% 25 düşüşle diğer büyük tokenler de düşüyor.

Ülkedeki finansal hizmetleri düzenleyen Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi, “Tüm yüksek riskli spekülatif yatırımlarda olduğu gibi, tüketiciler neye yatırım yaptıklarını anladıklarından emin olmalıdır”, Pazartesi dedi, aynı zamanda sert bir uyarıda bulunuyor: “Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.”

İngiltere’den gelen bir haberin ardından Pazar günü fiyatlarda düşüş başladı Pazar günleri ışığı aç HSBC de dahil olmak üzere bankaların ülkedeki kripto para borsalarından yapılan transferleri yasaklamak için aldığı yaptırım önlemleri hakkında.

Tim Draper, risk sermayedarı ve uzun süredir bitcoin destekçisi raylı Önlemlere karşı, Bitcoin fiyatlarının 2023’ün başlarında 250.000 $ ‘a ulaşacağına dair bir yükseliş öngörüsü yayınlamadan önce Pazartesi günü erken saatlerde “bankaların bitcoin’i sevmediği için daha az alakalı hale getirdiği” şeklinde tweet attı; Bitcoin şu anda 32.750 $ civarında işlem görüyor.

Önemli alıntı

Kurucu ortaklardan Anatoly Crachilov, “Bitcoin genellikle düzeltmelerle takip edilme eğiliminde olan büyük yukarı yönlü dalgalanmalar sergiliyor – bu, benimseme eğrisinin başlangıcında yeni bir teknoloji için normal bir davranış,” dedi ve Kripto yatırım müdürü Nickel Digital’in CEO’su, kurumsal benimseme arttıkça pazarın genişleme için konumlandırıldığını da sözlerine ekledi. “Yalnızca temelde yatan teknolojiye uzun vadeli bir bakış açısına sahip profesyonel yatırımcılar bu varlık sınıfına maruz kalmalıdır. Ayrıca, yüksek düzeyde risk toleransına ihtiyaçları vardır ve en önemlisi, ağaçlar için orman. “

Baş eleştirmen

Bank of America Securities baş yatırım stratejisti Michael Hartnett Cuma günü, Bitcoin’in “tüm baloncukların anası” gibi göründüğü konusunda uyardı ve 2019’un başından bu yana kabaca% 1000’lik artışın güçlendiğine dikkat çekti. Kısa süreye benzer “şiddetli” enflasyon, 1970’lerin sonlarında altın fiyatlarında ve 1990’ların sonlarında teknoloji stoklarında görülen ani artışlardan sağ çıktı.

Şaşırtıcı gerçek

2018 sonunda% 80 çökmeden önce, ilk olarak Ocak 2009’da piyasaya sürülen bitcoin’in fiyatı, artan ilgi ve benimseme dalgasının ortasında 2017’de on beş kat arttı. Coinbase brokerage gibi öncü Bitcoin platformları sayesinde perakendecilik daha kolay hale geldiğinden, ana akımda büyüyor.

Anahtar bağlam

Kripto para piyasasındaki büyük yükseliş, büyük ölçüde enflasyon ve kurumsal benimseme ile ilgili endişelerden kaynaklandı. Yatırımcılar Bitcoin Borsası Yatırım Fonu için Yasal Onaylamayı Düşünüyor, Ancak JPMorgan uyardı Yatırımcılar, birçok kişinin ETF yerine başvurduğu SEC onaylı bir Bitcoin fiyat takip fonu olan Grayscale Bitcoin Trust’a para yatırdığından, böyle bir hareket Cuma günü kısa vadede Bitcoin fiyatlarına gerçekten zarar verebilir. .

daha fazla okuma

Bitcoin, Ethereum, Ripple’ın XRP’si, Litecoin Milyarlarca Kaybetti, Watchdog Sorunları Stark Kripto Para Birimi Fiyat Uyarısı (Forbes)

SEC, Ripple’ı kayıtsız menkul kıymetlerde 1,3 milyar dolar satmakla suçladı, XRP 2 milyar dolar piyasa değeri kaybetti (Forbes)