Tue. Jan 19th, 2021

News World

World News: international news, features and analysis from Africa, the Asia-Pacific, Europe, Latin America, the Middle East, South Asia

Twitter, Dünya gezegenindeki en kötü iş. İşte eyleme karşı nasıl bahis oynayacağınız ve hesabınızı nasıl devre dışı bırakacağınız

Halka açık bir şirket nadiren iğrenç davranışlar alanında bu kadar ileri gider, ancak Twitter
TWTR
Geçen haftaki eylemler beni Union Carbide’dan Bhopal, Boeing’den daha fazla itti.
BA
787 Max, J & J’ler ile tekrarlanan arızalar
JİLL
Tylenol skandalı ve gerçekten hayatımda gördüğüm diğer tüm kurumsal eylemler.

Bir sosyal medya platformunun bir dünya liderini sansürlemesi için – Louis Farrakhan’ın Ayetullah Hamaney ve hatta OJ Simpson gibi nefret vaizlerine ses verirken – özgürlük açısından yanlış değil ifade, aslında korkunç bir iş. Bu nedenle, Twitter son zamanlarda kullanıcı tabanında sıralı bir büyüme göstermedi veya hiç büyümedi (ayrıntılar aşağıdadır), ancak yine de Büyük Teknolojili büyüme kardeşleri gibi değerleniyor. Twitter büyümiyor, küresel ekonominin büyüme hızıyla ölçüldüğünde küçülüyor ve bu azalma, Twitter, Başkan Trump’ı yasaklama eylemiyle tüm Amerikalı muhafazakarları rahatsız ettiği için dramatik bir şekilde hızlanacak. . Yalnızca kongre aptalları ve Big Tech savunucuları İletişim Ahlakı Yasası’nın 230. Bölümünün Twitter için geçerli olması gerektiğini düşünebilir. Bu bir editör, platform değil. Tamamen durdurun.

Öncelikle, Twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır. Bunu mükemmel kullandım eşya Geçen hafta Bugün gösterisinden hesabımı öldürmek için. Yarım saatten fazla sürdü ve başlamamı zorlaştırmak, kullanıcı sayısını artırmak için klasik bir Büyük Teknoloji stratejisi, ama sonunda anladım. Buna değerdi. Bu platformu bir daha asla kullanmayacağım.

Fakat aktivizm değil hisse senedi yapıyorum ve yeni bir tür bilinçli kapitalizm 2021 yatırım stratejim olsa da, yine de para kazanmam gerekiyor. Twitter hisseleri Pazartesi günü piyasa öncesi ticarete% 7 düşüyor ve piyasa yakında bu platformun önemli ölçüde düşeceğini anlayacak. Twitter iyi bir günde bile nefret söylemi, yalanlar (yatırım tavsiyeleri dahil) ve son derece tutarlı bir sol önyargıya sahip görünen bir “trend” algoritmasıdır. İptal eden son kişi ben olmayacağım.

Twitter’da (veya Facebook’ta) bir reklamla hiç etkileşimde bulunmadım ve özel bir sosyal medya kanalıyla bana ulaşmaya çalışan bir işletmeyle asla para harcamam. ‘Kültür iptali’ yapmıyorum, ancak Twitter’ın reklamverenler için radyoaktif olacağını düşünüyorum çünkü ABD’nin yarısı yaptıklarından öfkelendi ve bu onlar için iyi değil. iş.

Twitter’ın kendi bildirdiği kullanıcı tabanı 3Ç20’de sırayla% 1’e yükseldi, uluslararası olarak% 1 büyüme ve ABD’de% 0 Karşılaştırmalar bir önceki yıla göre çok daha iyiydi ( genel), ancak 2020’nin haber akışı için harika bir yıl olduğunu unutmayın. Ancak Twitter haber değil. Twitter CEO’su Jack Dorsey’in korkunç bir insan olduğu kadar patolojik bir yalancı olduğunu düşünüyorum, bu yüzden Twitter kullanıcılarının sayısına hiç inanmıyorum. Twitter’ın kullandığı mDAU metriği şimdi yansıtılıyor ve düzgün görünen birini bulana kadar ölçümleri değiştirmeye devam edecekler. Bu klasik bir Big Tech manevrasıdır.

Bununla birlikte, Twitter üçüncü çeyrekte 936 milyon dolar (milyarlarca değil, küçük bir işletme) gelir elde etti ve% 6 ve% 3 gibi çok düşük bir işletme marjı (Big Tech için) üretti. net kar marjı. Böylece, ikinci çeyrekte 1 milyar dolarlık büyük bir kayıptan sonra Twitter, üçüncü çeyrekte 28 milyon dolar kazanarak toparlandı. Vaov! Bu sadece … önemsiz.

Üçüncü çeyrekte 74 milyon dolarlık negatif serbest nakit akışı, ancak bilançodaki 7,6 milyar dolar nakit ve menkul kıymetlerle, Twitter sıfırdan fazla, ancak hisse başına 51,48 dolardan olağanüstü bir şekilde daha az değerde. piyasa TWTR hissesine göre Cuma günü değerindeydi. Evet, hisse senetlerine nasıl değer vereceğimizi tamamen unuttuk. Twitter tek değil, ama en kolayı.

1 milyar doların altındaki kazanç gücüyle (TWTR, 2019’da 1.469 milyar dolar net kar bildirdi ve 2020’de buna yakın olmaktan uzak olacak), bence bu bir hisse senedi denge durumu. Büyüme yok, kâr payı yok ve kendi başına serbest nakit akışı yok. Bir pazarı bile hak etmiyor, ancak teknolojiyle ilgili olarak, TWTR’ye S&P 500’ün ayarlandığı 25 katın çılgın gerçek kazanç gücünü verelim. Öyleyse, yıllık yaklaşık 750 $ ‘lık gerçek kazanç gücü olan yaklaşık 5 milyar $ nakit (borç hariç) ekleyin ve 9/30 itibariyle ödenmemiş 800 milyon hisseyi kullanın ve bunun için adil değer elde edin. Hisse başına 30 doların biraz altında Twitter. Ancak Twitter’ın kullanıcı tabanı geçen hafta önemli ölçüde küçüldü ve inanıyorum ki 30 $, daha küçük bir kullanıcı tabanında olmayacak daha iyi bir kazanç gücü senaryosu.

Diyelim ki birisi TWTR’nin gerçeğe uygun değerinin 20 dolar aralığında olduğunu ve cazip bir getiri ima etmek için TWTR’ye 20 dolar ödeyeceğini ve hisse senedinin hedef fiyatı olarak kullanacağını varsayalım. mevcut seviyelerden% 50’den fazla. Oraya gitmek ne kadar sürer? Bence uzun değil. Ayrıca, opsiyon ticareti yaparken, her zaman etkilenen bir olayda ortaya çıkan aşırı tepkiyi hesaba katmalısınız. Twitter hisselerinin en azından Mart ayının sonunda bir noktada geçici olarak 20 doların altında işlem yapacağını düşünüyor muyum? Cehennem, evet.

Bu nedenle, bu mükemmel opsiyon sözleşmesini ararken, her zaman makul sayıda açık sözleşme (bu daha verimli bir fiyata bir sözleşme anlamına gelir) ve nispeten düşük zımni oynaklığa sahip bir sözleşme arayın, 19 Mart 2021 TWTR görüyorum 25 $ bu sabah 0.13 $ olarak listelendi ve adamım, biraz almam lazım Piyasa öncesi kotalar, alışılmadık opsiyon sözleşmeleri için herkesin bildiği gibi güvenilmezdir, bu yüzden piyasayı açık bırakın ve satın almadan önce biraz ticaret yapmasına izin verin, bugün kendi başıma yapacağım şey bu. kişisel ve daha fazla risk bilincine sahip müşterilerim için.

Bu, Twitter’a karşı nasıl para kazanılır. 2021’in Yeni Bilinçli Kapitalizmi, Big Tech sansürü ve bu şirketlerin sahip olduğu tekel gücüyle savaşmayı içeriyor. Jack Dorsey, Twitter’da sadece iğrenç bir insan lekesi değildir (bu Kongrenin kanıtladığı gibi) tanıklık ve Senatör Ted Cruz tarafından dağıtıldı), işi o kadar büyük değil veya o kadar hızlı büyüyor – ve küçülmenin eşiğinde. Amazon’dan bazen rahatsız oluyorum
AMZN
güç, ancak yakın zamanda Prime aboneliğimi iptal etmeyeceğim ve Jeff Bezos’un eylemine karşı iddiaya girecek cesaretim yok. Ancak Dorsey, Bezos değildir ve TWTR, AMZN değildir.

Görünüşe göre Twitter, rekabet ayrımı olmayan ve aptallarla dolu bir müşteri kitlesine sahip sahte bir teknoloji şirketidir. Büyük Teknoloji olarak kabul edilemeyecek kadar küçük, ancak medya ona büyük bir nüfuz verdi. Sadece sen ve ben bu savaşı yapabilir ve Twitter’ın üssünü yok edebiliriz. Yani, hesabınızı silin ve hisseyi satın. Doğru şeyi yaparken para kazanmak çok eğlenceli … değil mi?