Wed. Jan 20th, 2021

News World

World News: international news, features and analysis from Africa, the Asia-Pacific, Europe, Latin America, the Middle East, South Asia

Kriptoda Bu Hafta: Bir Veri Perspektifi (29 Haziran-3 Temmuz)

Tarafından desteklenmektedir

Kripto piyasaları sakin çizgisini sürdürürken, IntoTheBlock, Bitcoin sahiplerinin (diğer adıyla hodlers) Bitcoin’leriyle ne yaptıklarını ve ayrıca potansiyel zincir içi destek ve Bitcoin fiyatına direnç seviyelerini inceliyor. DeFi trendi hala yavaşlama belirtisi göstermediğinden, IntoTheBlock ayrıca şu anda Ethereum blok zincirindeki Bitcoin miktarındaki artışa ve hepsinin nereden geldiğine de bakıyor.

Bitcoin Hodlers, Volatilite Düşerken 20 Milyonu Aştı

Son Haftalarda Garip Şekilde Sakin Kalan Kripto Piyasaları, Bildirildi Coindesk, tüccarlar geri adım atmış gibi görünüyor. Mart 2019’dan bu yana en düşük seviyede olan 30 günlük volatilite ile, her iki yönde de önemli bir hareketle ilgili artan spekülasyonlar var. Öyleyse, ortalama bir Bitcoin sahibi, düşük volatiliteye tepki olarak pozisyonunu nasıl ayarlıyor?

Hileli soru, onlar değil. Bunun nedeni, ortalama Bitcoin adresinin aktif olarak pozisyon değiştirmemesi ve bunun yerine “hodls” olmasıdır. IntoTheBlock’ta, bakiyesi olan ve bir yıldan fazla tutma süresi olan adresleri hodler olarak sınıflandırıyoruz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, Bitcoin adreslerinin% 65’inden fazlası hodlers:

30 Haziran 2020 itibarıyla, IntoTheBlock kullanılarak 19:00 EST itibarıyla mülkiyet göstergeleri.

Ek olarak, ilk bakışta görünmeyebilir ancak barındırılan adreslerin yüzdesi, Haziran 2019’daki% 61,2’den son 12 ayda artmıştır.

Hodlers tarafından temsil edilen adreslerin yüzdesi mütevazı bir artışa sahip gibi görünse de, büyüme bir yıldan uzun süredir Bitcoin içeren mutlak adres sayısına bakıldığında çok daha belirgindir. Bitcoin hodlers sayısı bir yıl öncesine göre% 25’in üzerinde arttı ve son zamanlarda 20 milyon adreslik bir kilometre taşına ulaştı.

Barındırılan adreslerin sayısındaki artış, fiyatların% 50’den fazla düştüğü Mart ayı da dahil olmak üzere son on iki yılda her ay arttığını düşündüğünüzde daha da dikkat çekici.

Bu nedenle, Bitcoin için bir sonraki büyük hamlenin hedefi üzerine spekülasyon yapmak için sayısız makale yazılırken, zincir üzerindeki veriler, ortalama sahibinin kısa vadeli sonuçtan etkilenmediğini gösteriyor. Onlar “peşine düşecek”.

Gri tonlamalı talep ve yüksek zincir direnci

Aktif olarak Bitcoin ticareti yapan adreslerin kalan% 35’i için, sonraki zincir içi destek ve direnç seviyeleri ilginizi çekebilir. IntoTheBlock, blockchain’in kamusal doğasından yararlanarak, önceki alım satım faaliyetlerinden anahtar seviyeleri çıkarabilir ve geleneksel destek ve direnişin kripto-yerel eşdeğerini işleyebilir.

En alakalı adres pozisyonları kümelerini belirlemek için makine öğrenimini kullanan IntoTheBlock, kar eden (para olarak) veya para kaybeden (para ile) adres sayısını ve token hacmini belirleyebilir. ‘para) belirli bir fiyata. Tüm bu pozisyonlara dayanarak, daha sonra destek ve direnç seviyelerini doğrulayabilir ve zincir verilerini kullanarak bunların gücünü belirleyebiliriz.

30 Haziran 2020 itibarıyla, saat 20: 00’de IntoTheBlock’s kullanılarak Para içi / dışı göstergeler

Yukarıdaki grafikte görülebileceği gibi, Para Etrafında Giriş / Çıkış Fiyatı (IOMAP) göstergesi, 1,66 milyon adresin daha önce 9150 aralığında 1,17 milyon BTC satın aldığını tespit ediyor. ve 9,420 dolar. Bu adreslerin çoğu konumlarına girmeye çalışacağından, bu kritik bir direnç seviyesidir. Ek olarak, 9.420 dolar ile 9.690 dolar arasındaki IOMAP kümesinde paranın 1.03 milyon BTC’si var ve bu da onları Bitcoin’in tırmanmaya devam ederse üstesinden gelmesi gereken iki arka arkaya güçlü direnç seviyesi haline getiriyor.

Öte yandan boğalar, Grayscale’in büyük satın alma etkinliği yüksek talep kaynağı olarak. GBTC fonu için satın alınan Grayscale miktarı, çıkarılan miktarı aşsa da, günlük kazılan 900 Bitcoin’in (~ 82 milyon $), günlük ortalama zincir içi Bitcoin hacminin yalnızca% 0,08’ini temsil ettiğini belirtmek önemlidir. 9.75 milyar dolar. Grayscale gibi büyük kurumlardan beklenen talebe ek olarak, paradaki Bitcoin sahipleri pozisyonlarından kar elde etmeye devam ederek daha fazla satın alma eğilimindedir. IOMAP’a dayanarak, 1,39 milyon adresin daha önce 8,860 ila 9,130 ​​ABD doları aralığında 837 bin BTC satın aldığını belirleyebiliriz; bu, daha önce 15., 27. ve 28. günlerde destek görevi gördü. Haziran. 650 bin Bitcoin’in daha önce satın alındığı 8.600 dolarlık işaret. Bununla birlikte, oradan, destek seviyeleri zayıflar – IOMAP’taki kümelerin boyutunun gösterdiği gibi – fiyat bu seviyenin üzerine düşerse keskin bir düşüş olasılığını gösterir.

DeFi ortaklığı, Ethereum’da Bitcoin’i güçlendiriyor

DeFi’nin 2020’deki büyümesi tek kelimeyle özetlenebilir: teşvikler. Verim Tarımı ve Staking, DeFi token sahipleri için ödülleri artırdığından, protokol yerel tokenlerine olan talebi (ve fiyatları) da artırdı. COMP’un meteorik yükselişinin yanı sıra, “Ethereum üzerinde Bitcoin” olarak adlandırılan tokenler de ek teşvikler ve özellikler nedeniyle önemli ölçüde fayda sağladı.

Ethereum blok zincirinde Bitcoin’in birkaç tokenize edilmiş versiyonu varken, saklama kuruluşu Bitgo’nun sahip olduğu merkezi bir alternatif olan Wrapped Bitcoin (WBTC), yazı yazılırken yaklaşık 75 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyüğü olmaya devam ediyor. . WBTC, jetonların kazınması ve basılması yoluyla BTC ile çiviyi 1: 1 oranında tutan bir rezerv kanıtlama mekanizması kullanır.

Son zamanlarda, Ethereum’daki Bitcoin tokenleri, yukarıda gösterildiği gibi DeFi Synthetix, Curve ve Ren protokolleri arasındaki bir ortaklık aracılığıyla getiri çiftçiliği dünyasına tanıtıldı. The Defiant Decrypt üzerinde. Bu girişim sayesinde, Bitcoin sahipleri, sağladıkları likidite ile orantılı olarak birden fazla DeFi tokeninde (SNX, REN, CRV ve BAL) ödüller sunarak bir ERC-20 Bitcoin havuzunda likidite sağlamaya teşvik edilir.

Gezinti, zincir içi WBTC aktivitesini anında artırdı. IntoTheBlock’s büyük işlem hacmi Gösterge, 100.000 $ ‘dan büyük bir değere sahip işlemlere harcanan toplam hacmi ölçer. WBTC için bu gösterge için veri 2019 ve 2020’nin ilk çeyreği boyunca neredeyse yokken, Verim Çiftliği Ortaklığı sonucunda 300 milyon doları aştı.

Okuyucuların tahmin edebileceği gibi, WBTC’nin muazzam işlem hacmini 300 milyon dolara sıkıştıran ortalama bir kullanıcı değil. Verim tarımı gibi yeni özelliklerle DeFi, akıllı sözleşme işlevselliğinin sofistike kullanımından yararlanan yeni kuruluş türlerinin oluşumunu ateşledi. Önemli işlem hacmindeki artıştan da anlaşılacağı gibi – ve çok daha fazlası IntoTheBlock göstergeleri – WBTC bu yeni kurumları ve büyük oyuncuları kendine çekerek ağ faaliyetini ve piyasa kapitalizasyonunu hızla artırdı.

DeFi’nin ‘para birimi lejonları’nı kullanarak, tokenlar, WBTC verim çiftçiliği örneğinin gösterdiği gibi, kullanıcının benimsemesini teşvik eden protokollere yaratıcı bir şekilde entegre edilir. Şu anda Bitcoin’in arzının yalnızca% 0,05’i Ethereum akıllı sözleşmelerinde tutulurken, bunun gibi teşvik mekanizmaları muhtemelen olmadığı sürece bu yüzdeyi artırmaya devam edecek. Temel protokollerde kötüye kullanılan büyük güvenlik açıkları. Nihayetinde, bu büyüme büyük oyuncuları ve perakende kullanıcıları bu özelliklerden yararlanmaya yönlendirirse Bitcoin ve Ethereum fayda sağlayacaktır.

Bu makale üçüncü taraf web sitelerine veya yalnızca bilgilendirme amaçlı diğer içeriğe bağlantılar içerir (“Üçüncü Taraf Siteleri”). Üçüncü şahıs siteleri CoinMarketCap’in kontrolü altında değildir ve CoinMarketCap, herhangi bir üçüncü şahıs sitesinde yer alan herhangi bir bağlantı veya herhangi bir değişiklik veya güncelleme dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir üçüncü şahıs sitelerinin içeriğinden sorumlu değildir. bir üçüncü. Parti sitesi. CoinMarketCap, bu bağlantıları size yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunmaktadır ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, CoinMarketCap tarafından sitenin veya operatörleri ile herhangi bir ilişkinin onaylandığı, onaylandığı veya önerildiği anlamına gelmez.

Bu makale kullanım amaçlıdır ve yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmet hakkında önemli bir karar vermeden önce kendi araştırmanızı ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmamalıdır.

Bu makalede ifade edilen fikir ve görüşler yazara aittir ve CoinMarketCap’in görüşlerini yansıtmayabilir.