Wed. Jan 20th, 2021

News World

World News: international news, features and analysis from Africa, the Asia-Pacific, Europe, Latin America, the Middle East, South Asia

Blue Cross Blue Shield, Electoral College oylamasının ardından GOP katkılarını askıya alan ilk güçlü sağlık lobisi

Mavi Haç Mavi Kalkan Derneği, Başkan seçilen Joe Biden’ın Donald Trump’a karşı kazandığı zaferin normalde olağan oy sayımına karşı çıkan Cumhuriyetçi Kongre üyelerine yapılan katkıları askıya alan ilk güçlü sağlık hizmetleri iş grubudur.

Mavi Haç Mavi Kalkan Derneği Ülkedeki en büyük ikinci sağlık sigortası olan Anthem dahil, ülkedeki en büyük sağlık sigortası şirketlerinden bazılarını temsil etmektedir; Florida Mavisi; ve Blue Cross planlarının ana şirketi olan Health Care Service Corp, Illinois, Texas, Oklahoma, New Mexico ve Montana’da bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük işverenleri arasında yer alan ve her üç Amerikalıdan birine sağlık yararları sağlayan üye şirketlerinin onayı olmadan bir lobi kararı alınamaz.

Chicago merkezli dernek, Marriott, Morgan Stanley, Dow ve Commerce Bank da dahil olmak üzere gittikçe büyüyen bir şirket listesine katılıyor ve 150’ye yakın Cumhuriyetçi Kongre üyesi seçilmiş Başkan Joe Biden’in zafer sertifikasına karşı oy kullanan. Daha da fazla şirket siyasi bağışlarını değerlendiriyor ve önümüzdeki günlerde duyurular yapması bekleniyor.

Blue Cross Blue Shield Derneği Başkanı ve CEO’su Kim Keck, “Mavi Haç Mavi Kalkan Derneği’nde, desteklediğimiz kişilerin değerlerimizi ve hedeflerimizi paylaşmasını sağlamak için siyasi katkılarımızı sürekli olarak değerlendiriyoruz” dedi. bir açıklamada dedi. Blue Cross derneği toplam 36 şirketi temsil etmektedir.

“Geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri Başkenti’ne yapılan şiddetli ve şok edici saldırının ve bazı Kongre üyelerinin Seçici Kurul sonuçlarına itiraz ederek Kasım seçim sonuçlarını tersine çevirme oylamasının ışığında, BCSBA, demokrasimizi zayıflatmak için oy veren milletvekillerine katkılar, ”diye ekledi Keck. “Bu katkılar, yalnızca çalışanların katkılarıyla finanse edilen PAC’ımız aracılığıyla yapılmaktadır.”

Daha fazla şirket, güçlü sağlık endüstrisindekiler de dahil olmak üzere, yakında profesyonel sağlık sigortacıları grubunun kararını takip edebilir. Cigna, Centene, CVS Health ve Aetna biriminin yanı sıra diğer sigortacıları ve büyük sağlık şirketlerini temsil eden bir başka güçlü sağlık sigortası lobisi olan America’s Health Insurance Planning (AHIP), ” siyasi yeteneklerini yeniden inceledi ”.

AHIP Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Matt Eyles, “Seçmen oylarının resmi olarak sayılması, barışçıl güç aktarımlarından oluşan kesintisiz geçmişimizle demokratik kurumlarımızın önemli ve zamana saygı duyulan bir parçasıdır,” Pazartesi günü ticaret grubu çalışanlarına gönderilen bir mesajda söyledi. “Bir Amerikan başkanı tarafından kışkırtılan bu yargılamaların şiddetli bir şekilde kesintiye uğramasını görmek, büyük ülkemizde şahit olacağımı hiç düşünmediğim bir görüntü. Bu, ulus için cesaret kırıcı ve Kongre’de sık sık birlikte çalıştığımız kişilerin güvenliği konusunda ciddi endişeler yaratsa da, demokrasinin hakim olacağına, düzenin yeniden sağlanacağına ve Kongre’nin anayasal görevine devam edeceğine inanıyorum. . “

Sağlık sigortası gruplarının kararları, ABD Temsilciler Meclisi’nin bu hafta Başkan Donald Trump’ı görevden alabileceği göz önüne alındığında önemlidir. Etkili üye şirketlere sahip sağlık sigortası lobilerinden gelen destek, suçlama çabalarını cesaretlendirebilir veya Trump’a sahip olmak için ilgili itici güç sağlayabilir. 25. değişiklikle silindi.

Keck, “Zıt fikirler, ideolojik farklılıklar ve partizanlık bizim politikamızın bir parçası olsa da, siyasi sistemimizi zayıflatıyor ve halkın ona olan güvenini aşındırıyor” dedi. “Daha güçlü, daha sağlıklı bir ulus inşa etmek için bizimle birlikte çalışacak her iki siyasi partiden milletvekillerini ve adaylarını desteklemeye devam edeceğiz.”