Wed. Jan 20th, 2021

News World

World News: international news, features and analysis from Africa, the Asia-Pacific, Europe, Latin America, the Middle East, South Asia

Anakara Yatırımcılarının ‘Satın Alabileceğiniz Her Şeye’ Duygusu Hong Kong Hisse Senedi Büfesi Doyumsuz Kalıyor

Yeni anahtarlar

Asya hisse senetleri güçlü hacimlerle haftaya karışık bir başlangıç ​​yaptı. Japonya, yaşlılarına saygı duymanın bir hatırlatıcısı olan Coming of Age Day için tatildeydi.

Hang Seng Endeksi günün en yüksek seviyesinden +% 0.11’i kapattı, ancak ABD’li yatırımcılar teknik olarak Hang Seng’e ABD icra emriyle yasaklanmış hisse senedi tutması nedeniyle sahip olamıyor. Hong Kong’da ve MSCI’da listelenen Çinli şirketler
MSCI
Çin’in tüm hisse senedi endeksi iletişim, gayrimenkul finansmanı ve sağlık hizmetleri sayesinde +% 0,58 ile daha iyi performans gösterdi. Bu arada, malzemeler, mallar ve tüketicinin takdirine bağlı olarak düşük performans gösterdi. Hong Kong’daki satış hacminin liderleri, Southbound Connect aracılığıyla canavar satın alımlarında +% 3.14 kazanan Tencent, kanun hükmünde kararname China Mobile ile yasaklanan güvenlik, +% 5.78, Alibaba HK idi. Baidu’dan sonra% -2.56 düşen Geely Auto, -1.43% düştü
BAŞLAT
elektrikli araç ortak girişimini açıkladı, icra emri +% 1,2 artışla güvenlik yarı iletkenlerinin üretimini yasakladı, Meituan% -2,64 düştü, Xiaomi kazandı + Enerji devinin icra kararnamesi% 0,31, +% 0,56 yükselen CNOOC,% + 6,66 kazanan BYD ve% -1,62 düşen Ping An Insurance’ı yasakladı. .

Anakara yatırımcıları, çok yüksek bir rakam olan Southbound Stock Connect aracılığıyla Hong Kong hisselerinde 2,5 milyar dolar satın aldı. Satın alma işlemleri Tencent ve China Mobile’a odaklandı.

Şangay ve Shenzhen bugün sırasıyla% -1.08 ve% -1.8 kaybetti, çünkü her iki kriter de direnç seviyelerini kırdığından beri ilk gerileme yaşadık. NIO’nun bir rakibinin konuşlandırılması haberlerinden daha iyi performans gösteren elektrikli araçlar (EV’ler) hariç, tercih edilen sektörler büyük ölçüde erişilemez olduğu için, kar alma kriterleri etkilendi. Sen buradasın.
TSLA
, Çin tasarımı bir manşet arayarak manşetlere çıkan. Şu anda Tesla’ya gönderilen özgeçmişleri hayal edebiliyor musunuz? Northbound Stock Connect hacimleri yüksekti, yabancı yatırımcılar bugün 137 milyon dolarlık anakara hisse senedi satın aldı. Tahviller yatay seyrederken dolar CNY karşısında biraz toparlandı.

Yardım edemedim ama Yatırımcı İş Günlükleri’nin 2020 ETF Performans Özetinin dört KraneShares ETF’leri ETF # 1 dahil en iyi performans gösteren ilk 10 uluslararası ETF arasında. Her Cumartesi sabahı teslim edilen bir ürüne olan ilgimi açığa çıkarıyorum çünkü onu masaya yaymaktan hoşlanıyorum. sunulan grafiklere özellikle vurgu yapan mutfak. Babam kağıt endüstrisinde çalışıyordu, bu yüzden belki de sadece başımıza bir çatı koyan, masaya yemek getiren ve üniversitem için para ödeyen endüstriyi destekliyorum.

Financial Times, önde gelen on küresel varlık yöneticisinin CIO’larına 2021’de piyasanın fırsatları ve riskleri hakkında sorular sordu. On kişiden sadece iki tanesi açıkça adlandırılmış olan yükselen hisse senetleri (Amundi, Invesco
IVZ
) ancak adil olmak gerekirse, bunlardan biri küresel sağlık hizmetleri ve teknolojiden bahsetti (BlackRock
BLK
), biri Yükselen Piyasalar Sabit Gelirden (HSBC), biri Küresel Hisse Senetlerinden (UBS) ve diğer ABD dışı Hisse Senetlerinden (Vanguard) bahsetti. ABD hisse senetleri söz konusu olduğunda, yorumlar bana eski Citi CEO’su Chuck Prince’in yorumlarını hatırlattı: “Müzik çalarken dans etmeye devam edin.” Bununla birlikte, ABD değerlemeleri tarihsel olarak zengindir. Bununla birlikte, ABD sabit getirili menkul kıymetlerinin performansına göre caziptirler. Çoğu, döngüsel / değer getirisinin muhtemel olduğunu belirtti. Ne zaman ya da ne zaman bilmiyorum ama bir noktada ABD piyasaları E’nin (kar) P’nin (fiyat) nereye gittiğini haklı gösterip göstermediğini öğrenecek.

Bu konuşma, bu hafta sonu Asya odaklı kurumsal bir komisyoncunun Asya’daki ucuz değerlemeleri, tüm zamanların en yüksek seviyelerinin birçok pazardan ne kadar uzakta olduğunu vurgulayan bir makaleyle tezat oluşturuyor. Asya şirketleri ve Asya’daki daha küçük şirketlerin piyasa değeri, Amerikan emsallerine göre ne kadar iyi. Geçen hafta da belirtildiği gibi, ABD’li yatırımcıların yükselen piyasa hisse senetlerine maruz kalma riski yaklaşık% 2, bu nedenle piyasanın en az tutulan şeyi satın alması muhtemel. Çin, ağırlığı ve ilk on gelişmekte olan Çin’deki şirket sayısı göz önüne alındığında, EM akışlarından büyük bir yararlanacak.

Financial Times ayrıca, birkaç hafta önce kaydettiğimiz, yönetici hisse senetleriyle bağlantılı yapılandırılmış ürünleri çözme ihtiyacı duyan ABD finans şirketleriyle ilgili bir makale yayınladı.

Çin anakarasından bir komisyoncu, Çin’in koronavirüse karşı zaten 9 milyon aşı uyguladığını kaydetti.

Fonlar / ETF’ler yıl sonu temettüleri ödediği için varlık yönetiminde orta derecede meşgul olmasına rağmen, Aralık ayının son haftası genel olarak sessizdir. Bu yıl, Sermaye Piyasaları ekibimiz James, Georgia ve Jeff’in yanı sıra COO Jonathan ve Legal Odette ve Aakash’ın uyumluluğumuzu sağlamak için kahramanca bir iş çıkarmasıyla Executive Order’da gezinme konusunda farklıydı. . Yıl sonu OE telaşıyla, China Last Night’ı günlük olarak ulaşılabilir kılmaya yardımcı olan meslektaşlarım Henry ve Lena’nın çabalarını fark edemedim. Benim anlamsız sözlerimi alıyorlar ve Pazarlama Müdürümüz Joe’nun dikkatli gözünde tutarlı bir şeye dönüşüyorlar. Rozet taşı olduğundan şüpheleniyorum
RST
yazılı sözlerimde gezinmelerine yardımcı olmak için. Geri adım atmak, böylesine harika bir ekiple çalışmak bir onur ve zevktir.

Özet: Bu, piyasalar söz konusu olduğunda oldukça önemsiz bir gönderiydi. ÜFE beklendiği kadar düşük değildi ve Çin, Kasım ayındaki negatif TÜFE’nin ardından Aralık ayında TÜFE enflasyonunda bir artış yaşadı.

H-Share güncellemesi

Hang Seng günün en yüksek seviyelerini kırarak 27.908’de +% 0.11 / + 30 endeks puanı kapadı. Gelir, Cuma günkü çok yüksek hacimden% -5.97 düştü. 1 yıllık ortalamanın% 92 üzerinde. Hong Kong’da listelenen 197 Çinli şirket, iletişim +% 3,1, emlak +% 2,93, finans +% 0,82 ve sağlık +% 0,52 ile% 0,58 kazandı. Bu arada, Malzemeler% -3,27, Emtia% -1,94, İsteğe Bağlı% -1,44 ve Teknoloji% -1,24. Southbound Stock Connect akışları yüksekti ve anakara yatırımcıları, Hong Kong’un gelirinin% 14,7’sini Southbound Connect işlemleri ile oluştururken, anakara hisselerinde 2.512 milyar dolar satın aldı.

A-Share Güncellemesi

Şangay ve Shenzhen öğleden sonra% -1.08 ve% -1.8’i sırasıyla 3,531 ve 2,375’te kapattı. Hacim Cuma gününe göre +% 7 artarak 1 yıllık ortalamanın% 41 üzerindeyken, genişlik sadece 724 ilerici ve 3.124 düşüşle kasvetliydi. MSCI Çin Tüm Hisseler endeksindeki 513 anakara hisse senedi, iletişim +% 2,01, isteğe bağlı +% 1,59 ve teknoloji +% 0,45’in etkisiyle% -1,25 düştü. Aynı zamanda enerji% -2,84, malzemeler% -2,79, temel ürünler% -2,76, sanayiciler% -2,23, kamu hizmetleri% -1,97 ve sağlık hizmetleri -% 1.58. Northbound Stock Connect hacimleri yüksekti, denizaşırı yatırımcılar 137 milyon dolarlık anakara hisse senetleri satın alırken, Northbound Connect işlemleri anakara gelirinin% 7,1’ini oluşturdu.

Son gecelerin döviz kurları ve getirileri

  • CNY / USD 6,48 – Cuma 6,47
  • CNY / EUR 7,97 – Cuma 7,92
  • 1 günlük devlet tahvili getirisi Cuma günü% 0,89’a kıyasla% 1,14
  • 10 yıllık devlet tahvili getirisi Cuma günü% 3,15’e kıyasla% 3,16
  • 10 yıllık Çin Kalkınma Bankası tahvil getirisi Cuma günü% 3,54’e karşılık% 3,54

KraneShares hakkında

Krane Funds Advisors, LLC, aşağıdakilerin yatırım yöneticisidir: KraneShares ETF’leri. Çin odaklı ETF ürünlerimiz, yatırımcıların iyi tasarlanmış bir yatırım portföyünün önemli bir parçası olarak Çin’in önemini anlamaları için çözümler sunmaktadır. Güçlü ortaklıklarımız ve derinlemesine yatırım bilgimiz temelinde geliştirilen yenilikçi, pazara öncelik veren stratejiler sunmaya çalışıyoruz. Yatırımcıların küresel piyasa trendlerini takip etmelerine yardımcı oluyor ve anlamlı çeşitlilik sağlamayı amaçlıyoruz. Krane Funds Advisors, LLC çoğunluk hissesi China International Capital Corporation’a (CICC) aittir.